Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym

20 czerwca burmistrz Giżycka Ewa Ostrowska odwiedziła 5 przesympatycznych  giżycczanek, które samodzielnie zamieszkują w mieszkaniu wspomaganym na ulicy Sikorskiego.  

Mieszkania wspomagane to mieszkania przeznaczone dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnością, które nie wymagają całodobowej opieki, lecz usług wspierających pobyt. Mieszkańcy pod okiem specjalistów wykonują codzienne obowiązki i rozwijają samodzielność.

 

Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym

 

Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym Burmistrz Giżycka z wizytą w mieszkaniu wspomaganym

 

Osoby z niepełnosprawnością prawie nigdy nie są same i w codziennym funkcjonowaniu potrzebują pomocy najbliższych. Ważne jest, aby dać im możliwość dalszego rozwoju. A taki rozwój umożliwia mieszkanie wspomagane, które nie tylko daje dach nad głową, ale przede wszystkim ma na celu przygotowanie beneficjentów do prowadzenia niezależnego życia.

 

Takie mieszkanie chronione  powstało w Giżycku z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku, dzięki pomocy i wsparciu Gminy Miejskiej w Giżycku, MOPS-u oraz PFRON-u. To wyjątkowe miejsce jest ogromnym wsparcie dla osób niepełnosprawnych ich rodzin. To tu dziewczęta uczą się samodzielności, dbają o siebie, rehabilitują i rozwijają swoje pasje. 

 

Mieszkanie przygotowane jest dla 5. osób. Każdy z nich ma swój własny pokój, a w nim swoje ulubione przedmioty. Pomieszczenia są ładnie urządzone i  przystosowane do potrzeb mieszkańców. Lokatorzy mogą także korzystać ze wspólnych części, kuchni i salonu.

 

Tekst i zdjęcia: UM Giżycko/ B. Górczyńska