Festiwal Wiatru Giżycko | Zdradzamy pierwsze atrakcje!

Festiwal Wiatru Giżycko, czyli druga edycja nowej lotniczej imprezy już 23 sierpnia w Giżycku! Zjawiskowe podniebne widowisko z pokazami statków powietrznych, zorganizowane nad samą taflą jeziora Niegocin w obrębie plaży miejskiej w Giżycku, to absolutnie jedyne takie w Polsce pokazy nocne!

Wydarzenie współtworzone przez Miasto Giżycko oraz Grupę Falco, to okazja do zobaczenia znanych formacji samolotów akrobacyjnych, motoszybowców, motoparalotni, skoczków spadochronowych, wiatrakowców i innych powietrznych maszyn. Ewolucjom lotniczym towarzyszyć będzie muzyka, efekty pirotechniki, pokazy laserowe, a także koncerty, prezentacje na lądzie i wodzie, wszystko w formule plenerowego show, łączącego cztery żywioły – ziemię, wodę, powietrze i ogień! 

 

Giżycko Air Show Prolog 2023

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

Program wydarzenia

W ramach pokazów zaplanowano dwa bloki, dzienny i nocny. Obok grup pokazowych, które mieliśmy okazję podziwiać w zeszłym roku, takich jak idealnie zsynchronizowani skoczkowie spadochronowi Sky Magic czy wspaniała, tworzona przez ojca i syna, Grupa Airborne Pyrotechnics, zaprezentują się nowi, znani w kraju i za granicą, miłośnicy awiacji, o których szczegóły będziemy zdradzać regularnie, aż do dnia pokazów! Akrobacjom, tradycyjnie towarzyszyć będą, zjawiskowe pokazy pirotechniczne!

 


Informacje o wydarzeniu można śledzić na stronie Giżycka www.gizycko.pl 

oraz profilu FB „Festiwal Wiatru Giżycko”


 

Giżycko Air Show Prolog
Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

Muzyczna niespodzianka i pokaz specjalny

Pomiędzy blokami pokazów zaplanowano dwa koncerty. Muzyczną gwiazdą sierpniowego wieczoru będzie Oskar Cyms, młoda gwiazda polskiej sceny muzycznej! Na uczestników Festiwalu Wiatru Giżycko czeka też specjalny pokaz mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej Antoniny Trojanowskiej.

Festiwal Wiatru Giżycko logoOficjalne logo wydarzenia

Niegocin sceną, miejsca dla publiczności nieograniczone

Akrobacje i pokazy prezentowane będą nad giżyckim nabrzeżem Niegocina. Atrakcje lądowe, koncerty, gastronomia, strefy wypoczynku znajdą się w okolicach Plaży Miejskiej. Choć sama plaża zdaje się być idealnym miejscem do obserwacji, to równie dobrze sprawdzi się molo, port Ekomarina, Wzgórze św. Brunona, jak i nabrzeże jeziora Niegocin od strony Wilkas.

 

Pokaz flyboard podczas Giżycko Air Show Prolog

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

Tak było w zeszłym roku!

Pilotażowa edycja imprezy, jeszcze pod nazwą Giżycko Air Show Prolog odbyła się na zakończenie zeszłorocznych wakacji. Wydarzenie zgromadziło na giżyckiej plaży prawdziwych miłośników awiacji i zrobiło duże wrażenie na mieszkańcach i gościach. Wraz z zaproszeniem na tegoroczną edycję podrzucamy wideopodsumowanie prologu!

 

 

Festiwal Wiatru Giżycko

Piątek, 23 sierpnia 2024

PLAŻA MIEJSKA

STRONA FB WYDARZENIA

 

Plakat

 

Opracowanie graficzne logo i plakatu: Michalina Balcerzewska