GKM już niedługo w mObywatelu | konferencja prasowa

Giżycko jako pierwsze miasto na Mazurach dołączy do mObywatela

Podczas konferencji prasowej 4 października 2023 r. z udziałem Burmistrza Giżycka Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza i Ministra Cyfryzacji Pana Janusza Cieszyńskiego poinformowano, że już wkrótce mieszkańcy Giżycka będą mogli korzystać w aplikacji mObywatel z Giżyckiej Karty Mieszkańca.

 

cats_(1).[7] 

Jak mówi Burmistrz „Świat się bardzo dynamicznie zmienia i powinniśmy podążać za tymi zmianami, aby być miastem i społeczeństwem nowoczesnym. Dziś większość z nas posługuje się do wielu celów jednym urządzeniem. Wdrożenie tego rozwiązania jest zatem nie tylko dobrym kierunkiem technologicznym, ale także wygodnym.”

 

Minister Cieszyński zaznaczył, że lokalne dokumenty w mObywatelu to jedna z kluczowych funkcji aplikacji. „Pilotaż usługi jest dostępny dla wszystkich chętnych gmin. Mieszkańcy Giżycka do tej pory posługiwali się kartą w formie tradycyjnej, ale wszystkich jej beneficjentów będziemy zachęcać do korzystania z cyfrowej odsłony. To wygodne i bezpieczne rozwiązania. Bardzo doceniamy innowacyjne samorządy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców” – dodał.

 

Podpisane porozumienie daje zielone światło do tego, by mieszkańcy Giżycka mogli wygodnie korzystać z GKM w swoich telefonach.

 

 

Materiał z konferencji prasowej

 

Program Giżycka Karta Mieszkańca funkcjonuje w naszym mieście od 2018 r., GKM posiada ponad 11700 giżycczan. Więcej o miejskiej karcie gkm.gizycko.pl.

 

fot. gizycko.pl K. Zadroga