Jodek potasu | 9 punktów dystrybucji na terenie miasta

W Giżycku utworzono 9 punktów dystrybucji jodku potasu. Punkty oraz wydawanie preparatu uruchomione zostaną tylko w sytuacji zagrożenia, po wydaniu stosownej decyzji przez MSWiA. Ewentualna informacja dotrze do mieszkańców poprzez środki masowego przekazu i alert RCB (sms).

Podkreślić należy, że prowadzone działania mają wyłącznie charakter prewencyjny, a w chwili obecnej zagrożenie skażeniem radiacyjnym nie występuje. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

Upoważnionymi do odbioru tabletek jodku potasu będą osoby dorosłe, które w punkcie właściwym dla miejsca zamieszkania będą mogły pobrać je zarówno dla siebie i pozostałych domowników. Chcąc uniknąć kolejek i niepotrzebnego zamieszania polecamy, by po odbiór tabletek delegować tylko jedną, pełnoletnią osobę z całej rodziny. 

 


Podział miasta na konkretne punkty dystrybucji w zależności od miejsca zamieszkania

 

NR

Adres Punktu

Wykaz ulic przypisanych do Punktu Wydawania Tabletek Jodku Potasu

1

Szkoła Podstawowa Nr 3
ul. Wiejska 50

ulice: Antonowska, Działkowa, Jarzębinowa, Kasztanowa, Klonowa, Krzywa, Kwiatowa, Łąkowa, Nowogródzka, Orzechowa, Perkunowska, Piaskowa, Polna, Przyszłość, Rolnicza, Rybacka, Sadowa, Słoneczna, Szkolna, Świderska, Topolowa, Warzywna, Wiejska, Wiśniowa, Wrzosowa, Wspólna, Zakole, Żwirowa.

2

Stadion MOSiR

ul. Moniuszki 5

ulice: Aleja Wojska Polskiego, Bema, Fryderyka Chopina, Generała Orlicz Dreszera, Kajki, Kilińskiego, Konopnickiej, Łuczańska, Mikołaja Reja, Moniuszki, Myśliwska, Obwodowa od Kanału Łuczańskiego do końca, Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Struga,
św. Brunona, Turystyczna, Tuwima

3

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Gimnazjalna 1

ulice: Batorego numery nieparzyste, Drzymały, Gimnazjalna, Jasna, Koszarowa, Krótka, Mazurska, Nowowiejska, Obwodowa od skrzyżowania z ul. Batorego do Kanału Łuczańskiego, Okrzei, Plac Marszałka J. Piłsudskiego, Pomorska, Rajska, Sikorskiego od skrzyżowania z ul. 3 Maja do końca, Sportowa, Tadeusza Kościuszki od nr 1 do skrzyżowania z ul. Aleja 1 Maja, Wesoła, Wilanowska

4

Sala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
ul. 3 Maja 21A

ulice: 3 Maja, Generała Józefa Zajączka, Kolejowa od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do końca, Nadbrzeżna, Olsztyńska, Owsiana, Pasaż Portowy, Plac Grunwaldzki, Róży Wiatrów, Sikorskiego od nr 1 do skrzyżowania z ul. 3 Maja, Szantowa, Unii Europejskiej, Warszawska od nr 1 do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, Wincentego Witosa, Wodna, Żeglarska

5

Urząd Miejski (sala konferencyjna)
Aleja 1 Maja 14

ulice: Aleja 1 Maja od nr 1 do skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki, Kętrzyńskiego, Konarskiego, Kopernika, Mickiewicza, Pionierska, Plac Targowy, Pocztowa, Smętka bez numerów parzystych od 18 do 20A i bez numeru 22A, Tadeusza Kościuszki od skrzyżowania z ul. Aleja 1 Maja do Ronda Polskich Dzieci Wojny, Traugutta.

6

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Wodociągowa 15

ulice: Aleja 1 Maja od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do końca numery nieparzyste i od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi numery parzyste, Batorego numery parzyste, Daszyńskiego, Hetmańska, Kasztelańska, Kombatantów, Obwodowa od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Batorego, Wodociągowa od ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Jagiełły do ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Królowej Jadwigi bez numeru 8, Jagiełły, Osiedle XXX-lecia Wolnych Wyborów, Smętka od 18 do 20A numery parzyste i nr 22A, Staszica od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do końca, Tadeusza Kościuszki od Ronda Polskich Dzieci Wojny do końca, Wodociągowa od Ronda Polskich Dzieci Wojny do randa u zbiegu ulic Wodociągowa i Jagiełły.

7

Szkoła Podstawowa Nr 7
ul. Wodociągowa 8

ulice: Aleja 1 Maja od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do końca numery parzyste, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Obwodowa od skrzyżowania z ul. Jagiełły do Ronda Solidarności, Wodociągowa nr 8 oraz od ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Królowej Jadwigi do końca.

8

Szkoła Podstawowa Nr 2 ul. Warszawska 39

ulice: Armii Krajowej, Białostocka, Boczna, Bohaterów Westerplatte, Dąbrowskiego, Emilii Plater, Gdańska, Górna, Grodzieńska, Jeziorna, Kolejowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, Obwodowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Jagiełły, Ogrodowa, Plac Dworcowy, Przejściowa, Przemysłowa, Sienkiewicza, Słowiańska, Staszica od nr 1 do skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki, Suwalska, Sybiraków, Szarych Szeregów, Trocka, Warmińska, Warszawska od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do końca, Wileńska, Wodociągowa od nr 1 do Ronda Polskich Dzieci Wojny, Zielona.

9

 

Urząd Miejski – sala konferencyjna w Biurze Rady Miejskiej
Al. 1 Maja 14

 

Osoby czasowo przebywające w Giżycku

 

Zasady odbioru preparatów jodowych w punktach na terenie Miasta Giżycka

  1. Do otrzymania tabletek uprawnieni będą mieszkańcy oraz osoby przebywające na terenie naszego miasta poniżej 60. roku życia. Osobom niepełnoletnim preparat nie będzie wydawany.
  2. Wydawanie preparatów jest jednorazowe.
  3. Jedna osoba może otrzymać odpowiednią ilość tabletek dla członków rodziny.
  4. Nie ma możliwości przyjęcia preparatów jodowych na obszarze obiektów wydawania. Zażycie preparatu jodowego należy podjąć poza obiektem wydawania.
  5. Wydawanie preparatów jodowych będzie następowało zgodnie z kolejnością zgłoszenia się do punktu.

ULOTKA INFORMACYJNA