Zmiany w organizacji ruchu i aplikacja E-CMENTARZ

W okresie świąt Wszystkich Świętych w dniach od 31 października do 3 listopada, nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Giżycka. Zatrzymywanie się pojazdów w okolicach cmentarzy, będzie możliwe tylko na oznakowanych zatokach postojowych i parkingach.

W dniach okołoświątecznych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ponadto z uwagi na to, że podróż samochodem na cmentarz może być kłopotliwa, zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

CMENTARZ

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

 

W terminie od 31 października (poniedziałek) do 3 listopada (czwartek) 2022 r.:

  • w ramach zmiany organizacji ruchu na odcinku ul. Królowej Jadwigi (od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wodociągowej) oraz na ul. Wodociągowej (od ul. Królowej Jadwigi do al. 1 Maja) zostanie wprowadzony zakaz postoju poza wyznaczonymi zatokami postojowymi
  • pozostawiony w niedozwolonym miejscu pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. 

 

bus-2145402__340

Fot.: pixabay.com  

KOMUNIKACJA ZBIOROWA 

 

 1 listopada 2022 r. będzie obsługiwana linia nr. 30  komunikacji autobusowej. Autobus  będzie kursował o godz. 11:00 oraz 12:40 na trasie:

 

Bystry, Giżycko, ul. Królowej Jadwigi Rondo  – ul. Kościuszki - ul. Bohaterów Westerplatte - ul. Warszawska – Plac Grunwaldzki – ul. 1 Maja Cmentarz -   Osiedle Wilanów -  ul. Obwodowa – Cmentarz ul. Leśna – Giżycko,  ul. Królowej Jadwigi Rondo - Bystry.

 

 

Informacja na temat ROZKŁADU JAZDY dostępna jest na przystankach autobusowych, na stronie internetowej www.gzkbystry.pl, oraz pod nr telefonu 87 429 94 80 wew. 24

 


PRZYPOMINAMY O PRAKTYCZNYCH APLIKACJACH

 

ecmentarz.gizycko.pl 


 

Dzięki aplikacji ecmentarz w łatwy sposób znajdziesz miejsce pochówku osób bliskich. Wyszukiwarka pozwala zlokalizować groby osób pochowanych na Cmentarzach Komunalnych w Giżycku oraz wyznaczyć drogę od dowolnej bramy cmentarza.
W celu wyszukania lokalizacji grobu, należy przejść do zakładki „wyszukaj grób”. Wyszukiwanie następuje po wpisaniu nazwiska zmarłego. Po wprowadzeniu wszystkich danych należy kliknąć przycisk „szukaj”. Pojawi się lista wyników z datami urodzenia i zgonu oraz adresem grobu. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje należy najechać kursorem na mapę z zaznaczoną kwaterą i kliknąć kilkukrotnie, powoduje to dokładniejsze wskazanie miejsca położenia grobu. W przypadku nieodnalezienia danych osoby zmarłej lub rozbieżności danych ze stanem faktycznym prosimy o kontakt z zarządcą Cmentarzy Komunalnych w Giżycku.
 

gizycko.kiedyprzyjedzie.pl

Aplikacja Gizycko.kiedyprzyjedzie.pl pozwala na sprawdzenie rzeczywistych godzin odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.